Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Tréner verzus hráč

Stretnutie s hokejovou legendou Jozefom Golonkom

Stretnutie s hokejovou legendou Jozefom Golonkom – Jozef Golonka spomína na Ladislava Horského. Spomedzi účastníkov bude vyžrebovaný jeden, ktorý bude obdarovaný knihou „rebel s číslom 9“ s autogramom Jozefa Golonku.

Spomienkový večer venovaný dvom legendám Slovenského ľadového hokeja – Ladislavovi Horskému a Jozefovi Golonkovi.
Ladislav Horský – rodák z Valaskej pri Brezne, ktorý ako hokejový útočník, tréner, no najmä metodik, vnášajúci do trénerského procesu najznámejšej kolektívnej hry na ľade nové postupy, techniky, princípy a mnohé kreatívne metódy prinášajúce úspech a slávu československého hokeja. V 50. až 70. rokoch 20. storočia patril k popredným postavám ľadového hokeja v Česko-Slovensku a dopomohol k získaniu nejednej cennej medaily československej hokejovej reprezentácii nie len ako hráč, ale aj ako tréner. V roku 2002 bol uvedený do Siene slávy slovenského hokeja a v roku 2004 do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).
Jozef Golonka – rodák z Bratislavy, kde vyrastal a začal hrať hokej. Hokejový center s prezývkou „Žiletka“, patriaci medzi top hráčov československej hokejovej reprezentácie v 60. rokoch 20. storočia, ktorý počas 11 sezón v drese Česko-Slovenska nastúpil na 134 medzištátnych zápasov a strelil v nich 82 gólov. Najlepší strelec v reprezentačnom drese spomedzi všetkých slovenských hokejistov v histórii, ktorého prekonal až Miroslav Šatan v roku 2014. V roku 1999 bol uvedený do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a v roku 2002do Siene slávy slovenského hokeja.

A čo spája týchto dvoch pánov hokejistov? Príďte do Horehronského múzea a dozviete sa to priamo od Jozefa Golonku.