Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Dlhodobé výstavy a podujatia

 

RADOSŤ UMENIA V SRDCI

08.09. - 30.09.2023

Židovská synagóga, Štúrova 888, Brezno

 

Mesto Brezo Vás srdečne pozýva na výstavu Miriam Halgašovej RADOSŤ UMENIA V SRDCI. 

 

Žena v najlepších rokoch, v strednom veku, ktorá zistila, čo je v živote podstatné a vydala sa na cestu sebarozvoja a sebapoznania cez liečivé energetické mandaly.
 
 “ Každá mandala má svoj príbeh, je jedinečná. Mandaly sú nielen očisťujúce ale najmä posilňujúce rôzne oblasti ľudského života. Svet mandál je tiež úzko spätý s numerológiou, ako aj s geometriou, každé číslo má vlastnú vibráciu, z dátumu narodenia je možné „nacítiť“ konkrétneho človeka ako jedinečnú bytosť. Mandalu maľujem pre konkrétneho človeka vždy s určitým zámerom, podstatou je obohatiť svoj život v oblastiach ako je láska, zdravie, či medziľudské vzťahy. Bodky ako celok vytvoria náš vlastný dokonalý kruh, našu vlastnú mandalu, náš vlastný život.“ - Hovorí autorka výstavy Miriam H.

 

Odkaz pre „VÁS“:

Myslím si, že najdôležitejšie je uveriť v samého seba a uvedomiť si, že hojnosť je všade okolo nás. „Vždy je o nás postarané, stačí počúvať svoju dušu, vnútorný hlas, vnútorné ucho, akokoľvek si to nazvete. Nikdy nie je neskoro ísť za svojimi snami, ak vás to, čo robíte nenapĺňa a vnútorne cítite, že niečo vo vašom živote musíte zmeniť. Vesmír má pre nás vždy niečo lepšie, aj keď to niekedy spočiatku nevidíme. Ak sa dokážeme zbaviť strachov a prekročíme za hranice vlastného ega, zistíme, že nie je podstatné to, čo bolo, či bude ale predovšetkým to, čo je tu a teraz. My sami sme tvorcami svojej reality a len od nás závisí, ako dokážeme vnímať a uvedomovať si „silu prítomného okamihu“.

 

Súčasťou výstavy je vernisáž, ktorá sa uskutoční 08.augusta 2023 o 17:00 hod. v Synagóge v Brezne.

 

Výstava sa uskutoční v priestoroch Židovskej synagógy, Štúrova ulica 888 v Brezne a potrvá do 30.09.2023. 

 

Vstupné :   dospelí 1,00 € , deti , študenti, ZŤP 0,50€

 

Otváracie hodiny : 

  • pondelok: 14:00 - 17:00
  • streda :      14:00 - 17:00
  • piatok :      14:00 - 17:00

 

 

REMESLO MÁ MODRÉ DNO

od 06.06. - 01.10.2023

Horehronské múzeum, Meštiansky dom, Nám. M.R. Štefánika 13, Brezno

 

 

Srdečne Vás pozývame na novú výstavu do Horehronského múzea o histórii a vývoji farbiarskeho remesla a modrotlače, pod názvom REMESLO MÁ MODRÉ DNO, ktorú sprístupní verejnosti 6.6.2023 a slávnostne otvorí na vernisáži v piatok 9.6.2023 o 16.00 hod.

 

Súčasťou výstavy budú aj  pútavé sprievodné podujatia zamerané na oboznámenie sa s týmto remeslom, kde si budú môcť návštevníci vyskúšať nie len farbenie látok na modro. V ponuke budú tvorivé dielne, workshopy, prednášky, edukačné a zážitkové podujatia pre rodiny s deťmi a komentované prehliadky.

 

Tešíme na spoločné stretnutia pri spoznávaní jedného z významných remesiel v Brezne.