Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Krňačky - 4. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dobrý deň prajeme z Regiónu Horehronie,

 

dovoľte, aby sme Vás informovali a zároveň pozvali na tradičné medzinárodné podujatie s názvom Krňačky - 4. ročník o Veľkú cenu Jasnej, ktoré sa uskutoční 25. februára 2023 na južných svahoch lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. 

Tradície, dobré jedlo, ľudová hudba, kroje a sprievodné aktivity sú zárukou veľkolepej zábavy, o ktorú v tento deň nebude zaručene núdza, pretože preteky na krňačkách sú v prvom rade zábavným i adrenalínovým zážitkom pre pretekárov, a taktiež výborným lákadlom pre divákov ako stráviť deň v krásnom horskom prostredí a povzbudiť krňačkových nadšencov zo Slovenska, Nemecka i Švajčiarska. Práve pre nich bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. 

Toto podujatie, významné ako pre Jasnú i celý región, odštartujeme dňa 24. februára 2022 otváracím ceremoniálom na breznianskom námestí. Okrem pozitývnych a povzbudivých slov, sa môžu nie len pretekári, ale aj diváci zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov a primárnym využitím krňačiek pri práci našich predkov. Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia zo strany DFS Šťastné Detsvo a ľudová hudba Kučeravý Javor. Otváracím ceremoniálom, programom, súťažami ako aj samotnými pretekmi, návštevníkov prevedie moderátor Marek Poliak.


Na preteky, ako aj z nich, sa môžete pohodlne, bezpečne a ekologicky dopraviť skibusom, a to z Brezna, cez Pohanské, Bystriansku dolinu až do Krupovej.  Skibus bude k dispozícii zdarma, avšak len pre držiteľov regionálnej zľavovej karty Horehronie Card

Pre viac aktuálnych informácií nás neváhajte sledovať aj na našej facebookovej stránke: Horehronie - oficiálna stránka regiónu