Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

FOLKOVÉ VIANOCE 2020 - LIVE!

14. ročník festivalu, live stream

Folkové vianoce započali svoju históriu ako malý festival folkovej hudby v roku 2006 v komorných priestoroch MsKS v Brezne. Keďže sa hneď prvý ročník tešil pozitívnym ohlasom, organizačný tím sa rozhodol presunúť miesto konania do rozmernejších priestorov Bombura klubu, kde úspešne pokračoval až po deviaty ročník. Čoraz väčší záujem a rozširovanie sa stálej diváckej základne – na čom nemalú zásluhu má aj pravidelná účasť zástupcov z rodiny Geišbergovcov – doviedlo organizačný tím k rozšíreniam o viaceré umelecké vystúpenia, expozície, či workshopy, ako aj k presunutiu hlavnej časti programu do nezávislých, pokojnejších, no rozmernejších a atmosféry plných priestorov zrekonštruovanej breznianskej synagógy.

Hlavnú náplň tohtoročného programu budú večerné hudobné vystúpenia. Ako prvý v poradí sa predstaví pesničkár Tomáš Pohorelec, po ňom Katka Koščová. Večerný program zavŕši poeticko-hudobné pásmo s názvom Korene v podaní Táni Pauhofovovej a Martina Geišberga.

Okrem festivalu, sa organizátor rozhodol vytvoriť dobrovoľnú zbierku, ktorá prebieha v Tik Brezno na Nám. M.R.Štefánika 3 v Brezne, podľa výšky príspevku si môžu darcovia zobrať, buď rúško, alebo čiapku s logom Folkových Vianoc. Spolu s výťažkom z koncertu bude zbierka venovaná na poskytnutie pomoci dvom deťom Kamilke Stančokovej a Lukášovi Benkovi, ktorí trpia detskou mozgovou obrnou.