Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

FAŠIANGOVÉ JAZDY NA ČIERNOHRONSKEJ ŽELEZNICI

Počas tohtoročného tradičného balockého festivalu ''UŽ SA FAŠIANG KRÁTI...'' pozývame všetkých účastníkov a návštevníkov do vláčikov "FAŠIANGOVÉHO EXPRESU" Čiernohronskej železnice.Aj tento rok sa povozíte v novozískaných švajčiarskych električkách – v ich vynovených a komfortne vykúrených interiéroch, po obede potom v našom historickom motorovom vozni M 21.004 z roku 1939. Všetky vlaky budú zastavovať na znamenie na všetkých zastávkach v dedine a cestujúci si tak opäť budú mať možnosť vyskúšať, akým spôsobom by mohla železnička každodenne slúžiť miestnym obyvateľom v rámci verejnej regionálnej dopravy.

Počas celej soboty 10.2.2024 -  hlavného dňa festivalového programu budú chodiť spoje v pravidelných hodinových intervaloch na trase Dobroč - Čierny Balog, Kultúrny dom - Nový Krám a späť, o 12.30 hod pôjde vláčik aj s bursou po dedine. 

Pre všetkých obyvateľov Č. Balogu aj ostatných návštevníkov festivalu budú chodiť vláčiky v tento deň na náklady ČHŽ za symbolické vstupné vo výške 1 €/os.