Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí

Tajuplné bytosti Vás privítajú v podobe figurín, poverového rozprávania či pútavej inštalácie z etnografického fondu doplnenú svetelnou a audio technikou. To všetko nájdu návštevníci Horehronského múzea v Brezne aj počas jarných mesiacov. 

Nové zážitkové podujatie, ktoré Horehronské múzeum v Brezne po prvýkrát uviedlo koncom októbra minulého roku, slávilo napriek prísnym pandemickým opatreniam mimoriadny úspech. Tajuplné bytosti tak v Meštianskom dome číslo 13 ožijú aj v najbližších týždňoch, tentokrát s výkladom spojeným s jarným zvykoslovím.

Pre verejnosť je pripravených celkovo dvanásť termínov počas sobôt, od 19. februára do 26. marca. Predaj vstupeniek je už v tejto chvíli spustený prostredníctvom rezervačného portálu Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrického samosprávneho kraja Za horami za dolami.

 

Hostia sa môžu spomínaného podujatia zúčastniť aj počas týždňa, v prípade nepriaznivého počasia, kedy je nutné o záujme kontaktovať priamo Horehronské múzeum min. 24 hod. vopred na tel. čísle +421 48 611 24 53 alebo +421 48 611 22 83, pričom:

  • minimálny počet účastníkov pre uskutočnenie zážitku je 5 dospelých osôb
  • kapacita zážitku je obmedzená na 15 osôb
  • zážitok je vhodný pre deti od 8 rokov
  • podujatie sa koná v režime OP