Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Krňačky Chopok 2023 - Otvárací ceremoniál na námestí v Brezne

24. - 25.02.2023 - 4. ročník o veľkú cenu Jasnej

Príjmite pozvanie na Medzinárodné preteky v krňačkách - 4. ROČNÍK O VEĽKÚ CENU JASNEJ, v termíne od 24. - 25. 2. 2023.

 

24. februára sa na námestí v Brezne uskutoční otvárací ceremoniál podujatia, na ktorom sa môžu nie len pretekári, ale aj diváci zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov a primárnym využitím krňačiek pri práci našich predkov. Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia zo strany DFS Šťastné Detsvo a ľudová hudba Kučeravý Javor.

 

 25. februára sa môžete tešiť v poradí už 4. ročník o Veľkú cenu Jasnej venovaného na počesť Vlada Dekréta, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia a významným reprezentantom za región Horehronie i Slovensko na rôznych medzinárodných pretekoch a súťažiach v tejto športovej disciplíne.

Tradície, dobré jedlo, ľudová hudba, kroje a sprievodné aktivity sú zárukou veľkolepej zábavy, o ktorú v tento deň nebude zaručene núdza, pretože preteky na krňačkách sú v prvom rade zábavným i adrenalínovým zážitkom pre pretekárov, a taktiež výborným lákadlom pre divákov ako stráviť deň v krásnom horskom prostredí a povzbudiť krňačkových nadšencov zo Slovenska, Nemecka i Švajčiarska. Práve pre nich bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. 

 

Príďte si užiť kopec zábavy na južnú stranu Chopku a povzbuďte krňačkové preteky, ktoré sa budú štvrtýkrát konať na svahoch v Jasnej.

 

Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľ pretekov v lokalite Krupová

 

VIAC INFORMÁCIÍ TU