Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

JESENNÁ GRUNTOVAČKA

Čistím, čistíš, dýchame!

V rámci jesennej gruntovačky vyčistíme niekoľko obľúbených turistických lokalít.

Jednou z nich je aj krasové územie Hrončianskej doliny. V piatok 20. septembra sa stretneme aj v tejto lokalite a spolu so žiakmi a dobrovoľníkmi vyčistíme prírodu od odpadkov, ktoré do nej nepatria. Hrončianskou dolinou vedie aj trasa úzkokoľajky, kde kedysi premávala známa Čiernohronská železnička.

Navštívili ste už Horskú Chatu pod Kráľovou hoľou? Nevyužívaná búda pre ratrak sa vďaka nadšencom prírody a športu premenila na jedinečnú, útulnú chatu pre oddych v nádhernej nízkotatranskej prírode. Dostať sem sa môžete na bicykli, pešo či v zime na lyžiach. My sa sem vyberieme počas Jesennej gruntovačky, dňa 20. septembra. Našim cieľom bude zbierať odpadky, ktoré do prírody nepatria a naučiť sa niečo o recyklácii počas zaujímavej prednášky. Stretávame sa o 9.00 hod pred Šumiackou izbou. Pridajte sa k žiakom základných škôl zo Šumiacu a Telgártu a vyčistite si s nami kúsok nášho krásneho regiónu.

Už tradične počas jesennej Gruntovačky neminieme ani obľúbený turistický cieľ - Dedečkovú chatu. K Dedečkovej chate vedie niekoľko turistických trás či cyklotrás z Brezna, Mýta pod Ďumbierom či Bystrej. Ak je Dedečková chata aj Vaša obľúbená turistická lokalita pridajte sa k nám a žiakom ZŠ a SŠ, s ktorými v piatok vyčistíme aj túto lokalitu.

Ani mesto Brezno a jeho rekreačné oblasti nevynecháme a v sobotu sa spolu s iniciatívnou Upracme (si) Brezno pustíme do upratovanie nášho okresného mesta.

PRIDAJ SA AJ TY - PRE KRAJŠIE A ČISTEJŠIE HOREHRONIE !