Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro

FOLKOVÉ VIANOCE

12. ročník predvianočného festivalu

Hlavnú náplň tohtoročného programu budú v obidva dni tvoriť večerné hudobné vystúpenia.

Prvý večer (20.12.) otvorí pesničkár Tomáš Pohorelec krstom nového CD s divadelnými skladbami. Ideovo na neho nadviaže Ondrej Daniš, v podaní ktorého tiež odznejú piesne viažuce sa na divadlo ale aj skladby inšpirované hudobnou tvorbou zosnulého umelca Deža Ursínyho. Pánsku koncertnú jazdu prvého večera uzavrie Dano Heriban. 

Druhý večer (21.12.) vystúpi v synagóge zostava v prevahe dám a to v nasledovnom poradí: Ako prvá sa predstaví Sisa Fehér s gitaristom Vladom Miklášom, po nich chrámovú atmosféru synagógy využije dievčenský spevácky zbor Cambiar la Música a bodkou dvojdňového programu bude hudobno-poetické predstavenie v podaní Táni Pauhofovej v sprievode Martina Geišberga, Dana Špinera a Patrika Pačesa.

Pred večernými vystúpeniami sa v rámci programu v synagóge uskutoční aj druhý ročník Drobného trhu, kde budú svoje výrobky predávať remeselníci a umelci z Horehronu a okolitých regiónov.

Počas celého festivalu bude v synagóge prístupné aj občerstvenie vo forme teplého čaju, kávy, či punču, ale aj piva, chrumkavých pagáčov a voňavých mandariniek. Občerstvenie bude k dispozícii za dobrovoľný príspevok, ktorý spolu s výťažkom z predaja produktov Drobného trhu bude použitý na poskytnutie pomoci zdravotne postihnutému Miškovi Bradňanskému, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou.

 

 

Čas a miesto konania

21.12.2018 Brezno, synagóga 19:30

22.12.2018 Brezno, synagóga 19:30