Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Folkové Vianoce

16. ročník charitatívneho festivalu

Hlavnou náplňou tohtoročného programu budú večerné hudobné vystúpenia, ktoré sa začnú 21. 12. 2022 o 18.00 hod. Ako prvý v poradí sa predstaví Tomáš Šrámek, prezývaný Bedňa, víťaz Strunobrania so svojským humorom a satirickými textami, ktoré vykresľujú súčasnú nielen geopolitickú situáciu. Neskôr vystúpi skupina Moruša (SK), hudobná skupina hrajúca prevažne folk a šansón v každej podobe. „Mužský“ večer zavŕši už tradične Martin Geišberg s kapelou.

 

Druhý festivalový deň 22. 12. 2022, viac „ženský“, otvorí Andy Lou (Andrea Loužecká), víťazka súťaže Košický zlatý poklad, ďalej zahraničný hosť z Ukrajiny Mila Medvedovska predstaví nové aranžmány ukrajinských ľudových piesní. Druhý večer vyvrcholí duetom Andrey Bučko a Dominiky Kavaschovej, ktoré budú interpretovať piesne z projektu Morena, čo je satirický pohľad „tradičnej“ ženy z klasických diel slovenských autorov prepletený so súčasnosťou.

 

Vstrupenky sú v predpredaji v TIC Brezno v obmedzenom množstve!

Vstupenky sa dajú zakúpiť  aj na Drobnom trhu, ktorý je súčastou podujatia a bude prebiehať tiež v synagóge v Brezne od 17. do 20. 12. 2022

 

Cena vstupeniek:

21.12 - 15€

22. 12. - 15€

Permanentka (vstup na obidve podujatia) - 25€