Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

ĎUMBIERFEST 2019

Filmový a hudobný festival o horách.

Priaznivci turistiky, hôr, športu a cestovania si opäť prídu na svoje. Horský multižánrový festival opäť otvára svoje brány. V rámci troch dní sa v Mestskom dome kultúry a v Klube Bombura predstavia zaujímaví hostia. Pri príležitostí 30 . výročia pádu totality a skončenia neslobody si na úvod festivalu (už vo štvrtok v Bombure) v diskusii o cestovaní pred rokom 1989 zaspomíname ako sa mohlo alebo nemohlo slobodne pohybovať. Nabitý dokumentárny dvojdňový program otvorí krátky film mladého českého horolezca a sleklajnistu Dannyho Manšíka Dobrá lajna. Známy slovenský cestovateľ Peter Becko Ondrejovič zdokumentoval svoje doterajšie pôsobenie vo Venezuele v prezentácii Fenomén Venezuela, ktorú nám osobne predstaví. Ďalší z expedičných cestovateľov Miloslav Daníšek divákom porozpráva príbeh o 4280 km pešo naprieč Spojenými štátmi a piatkový program v kine ukončí Juraj Ďurifuk Koreň so svojou expedíciou v Grónsku. Hneď po dokumentárnom programe návštevníkov pozývame do Bombury, kde skupina Longital predstaví svoj nový album Mauna.
Sobotný večer začíname už o 16:00 putovaním partie kamarátov po kopcov Peru a Ekvádoru. Americký svetadiel nachvíľu vystrieda bicyklovanie po Ukrajine v podaní Jura Hýroša zo Slovenskej Ľupče. Pokračovať však opäť budeme v Amerike, tentoraz nám spievajúci cestovateľ Rado Hanko porozpráva a národných parkoch Aljašky, západnej Kanady a Spojených štátov. Na záver festivalu premietneme dokumentárny, Oscarom ocenený film Free solo, v ktorom mladý horolezec Alex Honnold svojim vylezením legendárnej steny na El Capitan bez lana !!! posúva hranice nemožného.
Úplný záver festivalu bude patriť funky formácii Katka Korček & Prince tribute, ktorá uzavrie šesnásty ročník Ďumbierfestu.
Lákadlom pre návštevníkov môže byť aj kvalitná tombola, ktorú žrebujeme oba dni zo vstupeniek. Hlavnou cenou festivalu je Tento raz trojdňový lavýnový kurz na Čertovici s lavinovým setom spolu v hodnote 450 eur, či vyhliadkový let lietadlom ponad Nízke Tatry. Neváhajte a príďte za horami do mesta. Tešíme sa na Vás.
Marek Šurina a Marián Pavúk , organizačný tím.

Program:

štvrtok 14. november 2019
18:00
Diskusia na aktuálnu tému - Cestovanie pred ´89 (Bombura)

piatok 15. november 2019
17:00 - 23:59
1.dokumentárny deň (Kino Mostár) + koncert (Bombura)

sobota 16. november 2019
16:00 - 22:59
2.dokumentárny deň (Kino Mostár) + koncert (Bombura)

 

Predpredaj vstupeniek: TIC Brezno