Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Pri príležitosti Svetového dňa vody otestujeme vašu vodu zo studní bezplatne

Zverejnené: 20.03.2023

22. marca si pripomíname Svetový deň vody, ktorý sa  oslavuje od roku 1992, kedy  ho konferencia OSN o životnom prostredí a rozvoji odporučila oslavovať na medzinárodnej úrovni.

Tento rok je mottom   Svetového dňa vody Urýchlenie zmien, špeciálne zmien na vyriešenie krízy v oblasti vody a hygieny.

Cieľom je upriamenie pozornosti na dôležitosť každodenného správania jednotlivcov pri efektívnom zaobchádzaní s vodou, povzbudiť ľudí, aby vo svojom živote podnikli kroky na zmenu spôsobu používania, spotreby a hospodárenia s vodou.

Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. ponúka aj tento rok pre verejnosť  bezplatnú analýzu vzoriek vody z domácich studní na prítomnosť dusičnanov.

Bezplatnú analýzu pitnej vody z individuálnych zdrojov budeme realizovať v akreditovaných laboratóriách pitných vôd v Banskej Bystrici, Prievidzi a v Lučenci, kde  môžu záujemcovia o túto službu 21. marca 2023 od 9.00 hod. do 14.00 hod. priniesť v čistej plastovej nádobe (0,5 l)vzorku vody z individuálnych zdrojov (studní).

Pre záujemcov o komplexný rozbor vody z individuálnych zdrojov ponúkame v týždni od 20.  do 24. marca 2023 zľavu 20 % z celkovej ceny rozboru.

 

Viac informácií a kontakty nájdete na web stránke www.stvps.sk

(S. Vogelová, StVPS, a.s.)

Úradná tabuľa

Viac oznamov | Archív