Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro

Aktuálne výstavy a podujatia

28.8. - 18.10.2020

90 ROKOV SLOVENSKÉHO HOKEJA

Výstava predmetov, ktoré dokumentujú históriu a najväčšie úspechy slovenského hokeja

Slovenský olympijský a športový výbor – Slovenské olympijské a športové múzeu a Horehronské múzeum pripravilo pre (nie len) hokejových nadšencov výstavu pri príležitosti 90. výročia organizovaného hokeja na Slovensku. Súčasťou výstavy budú predmety, ktoré dokumentujú históriu a najväčšie úspechy slovenského hokeja, napr. olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta či trofeje z domácich i medzinárodných súťaží, na čele s tou najvzácnejšou z roku 2002. Nebudú chýbať osobné predmety hráčov zlatej generácie slovenského hokeja, ako je Šatan, Chára, Hossa, Gáborík, Halák, Handzuš, Demitra a iní.

Neváhajte a príďte sa pozrieť ako sa „rodili“ hviezdy slovenskej hokejovej reprezentácie, či jedinečnej zámorskej hokejov ligy NHL

 

Brezno, Meštiansky dom č. 13


ČITÁREŇ U BENDÍKOV

Horehronské múzeum v rámci doplnkových služieb návštevníkom otvorí od 2.júna 2020 v priestoroch átria Meštianskeho domu Čitáreň u Bendíkov. Všetkým, ktorí využijú túto službu, ponúkame oddych v zajatí zelene napriek tomu, že sa ocitnú v zástavbe námestia, relax pri hraní spoločenských hier, aj cestovanie v čase pri listovaní v dobových časopisoch.

Brezno, Meštiansky dom č.13


do 23.9.2020

ZA OPONOU OCHOTNÍCKEHO DIVADLA

Venovaná roku slovenského divadla

Otvorené :

Pondelok, piatok : 10.00 – 12.00 hod. a 15.00 – 17.00 hod.

Streda: 11:00 - 13:00

Brezno, synagóga