Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro

Ondrik z Brezna: Som hrdý na to, že som spieval aj Biely kvet od Mekyho

Zverejnené: 29.11.2021 10:01:46
obr: Ondrik z Brezna: Som hrdý na to, že som spieval aj Biely kvet od Mekyho

Mesto Brezno sa teší ďalšiemu veľkému talentu, ktorý ho skvele reprezentuje. Vyrastá v rodine, kde skutočne jablká nepadajú ďaleko od stromu. Desaťročný Ondrej Potančok, syn známeho speváckeho Dua Miroslava a Ondrej, brat úspešného speváka Martina Vetráka, je už teraz v detskom veku mediálnou hviezdou. Účinkoval vo veľkolepej šou, ktorú sme mohli sledovať v piatich častiach na televíznej obrazovke. Viac o tom, ako prešiel cez kasting, natáčaní pred publikom a kamerami, o hodinách strávených v maskérni, chvíľach nádherných a zároveň aj veľmi náročných, nám porozprával Ondrik s jeho maminou.

 

Od polovice októbra sme mali možnosť sledovať program Tvoja mini tvár znie povedome, v ktorej účinkovalo sedem stálych súťažiacich vo veku od 7 do 13 rokov, doplnená vždy o jedno špeciálne číslo. Ako sa Ondrikovi podarilo dostať do tejto zábavnej šou?

– Ondrik sa do šou dostal po kastingu, ktorý sa uskutočnil ešte v júni. Jeho konkrétne oslovila televízia, keďže v minulosti bol už na inom kastingu. Zúčastnilo sa na ňom asi tisíc talentovaných detí z celého Slovenska a spomedzi nich vybrali sedem. Nebolo to veru jednoduché, museli zaspievať dve až tri piesne, zatancovať a porozprávať o sebe. Výsledky z kastingu nám prišli až v auguste.

Ondrik, ako si zareagoval, keď ti rodičia oznámili, že ťa do šou vybrali a budeš v televízii?

– Od radosti som skákal do výšky asi aj dva metre (smiech). Veľmi som sa potešil, no na druhej strane som si uvedomil, čo ma čaká... zodpovednosť a svedomitosť.

Odkedy ste začali natáčať?

– Začali sme 25. septembra, no natáčaniu ešte predchádzali stretnutia s tanečníkom Miňom Kerešom a speváckou koučkou Jankou Daňovou, ktorí boli profesionálni a priateľskí, milí a mali nás radi. Zisťovali naše dispozície, ďalej nasledovalo fotenie, kostýmové skúšky a dôležitý bol odliatok tváre, ktorý sme podstúpili len traja zo všetkých detí.

Odliatok tváre musel byť náročný, ale ty si sa isto držal ako poriadny chlap… Veď v tretej epizóde si spomedzi všetkých detí prešiel najväčšou premenou. Stal sa z teba populárny spevák Rag'n'Bone Man...

– Áno, bolo to fakt náročné. Na tvár mi naniesli silikón, ktorý musel stvrdnúť a celé sa to ešte zafixovalo sadrovými obväzmi. Dýchal som najskôr ústami, a keď mi ich zafixovali, nosom. No a keď mi zafixovali aj nos, tak som musel vydržať (smiech). Pri maske speváka Rag'n'Bone Man som v kresle sedel 4,5 hodiny a ďalšiu hodinu som strávil v kostymérni, pretože aj telo mi museli vypchať, aby som sa postavou aspoň trochu podobal na tohto speváka. Bolo v tom hrozne teplo a musel som v tom vydržať celý deň.

Priblížiš nám, ako prebiehalo niekoľkodňové natáčanie epizód?

– Týždeň pred natáčaním nám režisér Pepe Majeský vybral piesne do prvého kola. Týždeň ubehol ako voda. Každú sobotu sme mali dokrútky, kde sme sa stretli s mentormi, tanečníkom a speváčkou, čo diváci mohli vidieť pred každým naším vystúpením. V nedeľu a pondelok sme mali tanečný a spevácky tréning, v utorok sme už skúšali v Inchebe, tam sa robil aj výťah, ktorý sa mi páčil najviac.

Prezraď, je ten výťah ozajstný?

– Áno je. Veľa ľudí sa ma pýtalo, či ten výťah skutočne ide do hora. Naozaj nás vyviezol (smiech). Ale keď som do neho vstúpil a viezol ma na pódium, vtedy som si uvedomil, čo ma čaká. Tá zodpovednosť, že nesmiem zabudnúť slová, choreografiu a hlavne to, že keď sa výťah otvorí, predo mnou je plné hľadisko a bude ma vidieť celé Slovensko, dokonca aj v Čechách.

Na chvíľu som ťa zo zvedavosti prerušila. Môžeme pokračovať, čo čakalo deti po utorku?

– V stredu sme v Inchebe mali kamerové, zvukové a kostýmové skúšky, vo štvrtok sa celý deň točila epizóda. V piatok sme dostali od režiséra pieseň do ďalšieho kola, a tak to išlo dookola, čiže na naučenie piesne a choreografie sme mali v podstate len dva dni. Bolo to náročné, s maminou sme sa museli na 5,5 týždňa presťahovať do Bratislavy. Každá skúška, fotenie či dokrútky boli na iných miestach Bratislavy, čiže sme sa museli presúvať autom v priebehu dňa na viaceré miesta. Ale mamina je skúsený šofér, jazdila po Bratislave, ako keby tam žila celý život.

Zažili ste krásne a nezabudnuteľné chvíle, ale zrejme i veľmi náročné… S maminou ste mali aj svoje povinnosti, v práci, v škole...

– Áno, bolo to aj ťažké, ale vôbec neľutujem. Spoznal som kamarátov, nových ľudí, mentorov, boli sme ako jedna veľká rodina. Plniť som si však musel aj povinnosti. Som veľmi rád, že pani riaditeľka mojej školy mi umožnila zúčastniť sa na tejto šou, po večeroch som musel robiť úlohy, prepisovať poznámky a tiež sa aj niečo poučiť, aby som po návrate z Bratislavy nemal toho veľa. Niekedy sme sa s maminou učili večer o deviatej, keďže cez deň sme mali povinnosti v rámci šou. Museli sme toho veľa postíhať. Veľmi mi pomohla aj moja mentorka – herečka Janka Kovalčíková, ktorá sa mi venovala z hereckého hľadiska. Sadli sme si po každej stránke, bola veselá, vtipná a veľa sme sa nasmiali.

Na televíznej obrazovke sme mohli vidieť, aká ste skvelá detská partia. Navzájom ste sa podporovali a držali si prsty pri každom vystúpení...

– Sadli sme si od prvého dňa, skamarátili sa a prežívali sme spolu naozaj všetko. Úspechy, únavu, spoločné chvíle. Nevládla medzi nami žiadna rivalita a aj dnes sme v kontakte skoro každý deň. Musím povedať, že všetci moji kamaráti v šou si zaslúžia veľký obdiv a každý jeden je pre mňa víťazom. Aj keď sa už šou skončila, ešte stále v Bratislave natáčame pre Nadáciu Markíza. Diváci nás budú môcť vidieť vo štvrtok 2. decembra v Teleráne od 6.00 do 8.30.

Ktorá zo speváckych úloh sa ti najviac páčila?

– Pravdou je, že sme si nemohli vybrať ani jednu pieseň, ktorú by sme mohli spievať, alebo, ktorá sa páči nám. Všetky pre nás vyberal režisér. Ja som ale vďačný za výber piesne od Mira Žbirku – Biely kvet. Vlastne, keď odvysielali druhú epizódu, kde som ju spieval, dva dni na to Meky zomrel. Ja som hrdý na to, že som spieval pieseň skvelého umelca. Bolo to také malé memento. V tretej epizóde som spieval pieseň Human od Rag'n'Bone Man, s ktorou som skončil na druhom mieste.

Polovicou úspechu všetkých detí boli aj rodičia, ktorí vás celý čas podporovali a ako sme mali možnosť vidieť, od dojatia sa neubránili slzám...

– Som veľmi rád, že na každom mojom vystúpení, ale aj pri nácvikoch ma podporovali, za čo som im naozaj vďačný, bez nich by som to nezvládol. Hlavne mamina stála pri mne aj v tých ťažkých chvíľach, kedy som už nevládal, učila sa so mnou piesne, väčšinou tie anglické. Robila so mnou úlohy a to musím povedať, že ešte každý deň poobede z Bratislavy dištančne učila svojich žiakov zo ZUŠ. Ocino dochádzal za nami vždy na natáčanie, keďže aj on musel pracovať. No podporovala ma celá rodina, moji bratia, staré mamy, kamaráti zo ZUŠ-ky Sliač s pani riaditeľkou, spolužiaci zo ZŠ, ktorí boli tiež na natáčaní. Za podporu ďakujem aj ZUŠ Brezno a všetkým, ktorí mi držali prsty.

Ondrik, klobúk dole za to, čo si všetko, samozrejme aj s podporou tvojich najbližších, dokázal. Prajem ti, aby si svoj talent mohol rozvíjať plným priehrštím, nech ti to tak spieva aj naďalej a nech sa stále tak pekne usmievaš...

– Ďakujem krásne. Na záver by som chcel ešte všetkým deťom odkázať. Nebojte sa výziev, ak budete mať možnosť, choďte do toho. Je to síce náročné, ale okrem povinností a zodpovednosti zažijete kopec srandy, spoznáte nových ľudí a navždy vám ostanú spomienky na takéto chvíle. 

 

autor článku : Monika Dolňanová | foto: M.P.


Novinkyviac

17.01.2022 12:47:56 Mesto Brezno

Technické služby Brezno aj tento rok budú pracovať na tom, aby život v meste bol krajší a lepší

Nový rok je časom hodnotenia predchádzajúceho obdobia, ako aj stanovenia plánov či aktivít. Na rozvoji mesta ...

17.01.2022 12:45:54 Kultúra a šport

Ďalšia pomoc mesta obyvateľom nad 60 rokov. Už tento týždeň si môžu prevziať Senior kartu

Mesto Brezno pripravilo projekt Senior karta, ktorý sa už čoskoro naplní. Seniori nad 60 rokov, ktorí ...

17.01.2022 12:44:21 Mesto Brezno

Od januára už môžete žiadať o zníženie, resp. odpustenie poplatku za komunálny odpad na rok 2022

Zľavu, prípadne odpustenie poplatku za komunálny odpad si môžu uplatniť občania, ktorí idú študovať, pracovať, bývať ...

10.01.2022 12:00:15 Mesto Brezno

Primátor pred Vianocami spríjemnil sviatočné chvíle piatim rodinám

BREZNO. Vianoce sú nielen obdobím pokoja, lásky, plnenia prianí, ale aj obdobím, kedy ľudia viac pomáhajú ...

10.01.2022 11:58:16 Mesto Brezno

Platnosť bezplatnej dopravnej karty na MHD si treba predĺžiť v dopravnej kancelárii na autobusovej stanici

Niektorí Brezňania môžu mestskú hromadnú dopravu využívať zadarmo. Tí, ktorí ste už jej držiteľom, musíte požiadať ...

10.01.2022 11:57:10 Mesto Brezno

Do konca januára treba podať priznanie k dani z nehnuteľnosti

Hneď na začiatku roka mesto Brezno upozorňuje občanov, že v termíne do 31. januára sú povinní podať ...

07.01.2022 13:44:27 Mesto Brezno

Oznam o rekonštrukcii mosta na ul. Kuzmányho pre obyvateľov a návštevníkov mesta Brezno

Slovenská správa ciest, ako investor rekonštrukcie mosta na ul. Kuzmányho v Brezne (I/72 Brezno - most ...

23.12.2021 10:50:59 Mesto Brezno

Šťastné a veselé Vianoce

Milí Brezňania a Horehronci,   vstupujeme do najkrajšieho obdobia kalendárneho roka, a preto mi dovoľte prihovoriť sa vám ...

20.12.2021 10:33:04 Mesto Brezno

Na adventnom venci sa rozhorela štvrtá svieca

BREZNO. V tzv. zlatú nedeľu sme na adventnom venci zapálili štvrtú sviecu, ktorá má názov láska. ...

20.12.2021 10:31:20 Mesto Brezno

Výstavba cyklotrasy Brezno–Valaská a obnova chodníkov na ČSA a Švermovej budú pokračovať na jar

Práce na cyklotrase Brezno – Valaská sú nateraz pozastavené. Mesto v nich bude pokračovať na jar, kedy ...

20.12.2021 10:30:17 Mesto Brezno

Pri niektorých školských zariadeniach mesto vybuduje cykloprístrešky

Breznianska samospráva plánuje vybudovať cykloprístrešky aj pri školských zariadeniach. Podanie žiadosti o dotáciu za účelom realizácie projektu ...

20.12.2021 10:28:56 Mesto Brezno

V Brezne položili šiesty pamätný kameň obeti holokaustu. Tento raz Erne Fassel

Pred budovou na Námestí gen. M. R. Štefánika 41 položili šiesty kameň Stolperstein. Je trvalou spomienkou ...