Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Ondrik z Brezna: Som hrdý na to, že som spieval aj Biely kvet od Mekyho

Zverejnené: 29.11.2021 10:01:46
obr: Ondrik z Brezna: Som hrdý na to, že som spieval aj Biely kvet od Mekyho

Mesto Brezno sa teší ďalšiemu veľkému talentu, ktorý ho skvele reprezentuje. Vyrastá v rodine, kde skutočne jablká nepadajú ďaleko od stromu. Desaťročný Ondrej Potančok, syn známeho speváckeho Dua Miroslava a Ondrej, brat úspešného speváka Martina Vetráka, je už teraz v detskom veku mediálnou hviezdou. Účinkoval vo veľkolepej šou, ktorú sme mohli sledovať v piatich častiach na televíznej obrazovke. Viac o tom, ako prešiel cez kasting, natáčaní pred publikom a kamerami, o hodinách strávených v maskérni, chvíľach nádherných a zároveň aj veľmi náročných, nám porozprával Ondrik s jeho maminou.

 

Od polovice októbra sme mali možnosť sledovať program Tvoja mini tvár znie povedome, v ktorej účinkovalo sedem stálych súťažiacich vo veku od 7 do 13 rokov, doplnená vždy o jedno špeciálne číslo. Ako sa Ondrikovi podarilo dostať do tejto zábavnej šou?

– Ondrik sa do šou dostal po kastingu, ktorý sa uskutočnil ešte v júni. Jeho konkrétne oslovila televízia, keďže v minulosti bol už na inom kastingu. Zúčastnilo sa na ňom asi tisíc talentovaných detí z celého Slovenska a spomedzi nich vybrali sedem. Nebolo to veru jednoduché, museli zaspievať dve až tri piesne, zatancovať a porozprávať o sebe. Výsledky z kastingu nám prišli až v auguste.

Ondrik, ako si zareagoval, keď ti rodičia oznámili, že ťa do šou vybrali a budeš v televízii?

– Od radosti som skákal do výšky asi aj dva metre (smiech). Veľmi som sa potešil, no na druhej strane som si uvedomil, čo ma čaká... zodpovednosť a svedomitosť.

Odkedy ste začali natáčať?

– Začali sme 25. septembra, no natáčaniu ešte predchádzali stretnutia s tanečníkom Miňom Kerešom a speváckou koučkou Jankou Daňovou, ktorí boli profesionálni a priateľskí, milí a mali nás radi. Zisťovali naše dispozície, ďalej nasledovalo fotenie, kostýmové skúšky a dôležitý bol odliatok tváre, ktorý sme podstúpili len traja zo všetkých detí.

Odliatok tváre musel byť náročný, ale ty si sa isto držal ako poriadny chlap… Veď v tretej epizóde si spomedzi všetkých detí prešiel najväčšou premenou. Stal sa z teba populárny spevák Rag'n'Bone Man...

– Áno, bolo to fakt náročné. Na tvár mi naniesli silikón, ktorý musel stvrdnúť a celé sa to ešte zafixovalo sadrovými obväzmi. Dýchal som najskôr ústami, a keď mi ich zafixovali, nosom. No a keď mi zafixovali aj nos, tak som musel vydržať (smiech). Pri maske speváka Rag'n'Bone Man som v kresle sedel 4,5 hodiny a ďalšiu hodinu som strávil v kostymérni, pretože aj telo mi museli vypchať, aby som sa postavou aspoň trochu podobal na tohto speváka. Bolo v tom hrozne teplo a musel som v tom vydržať celý deň.

Priblížiš nám, ako prebiehalo niekoľkodňové natáčanie epizód?

– Týždeň pred natáčaním nám režisér Pepe Majeský vybral piesne do prvého kola. Týždeň ubehol ako voda. Každú sobotu sme mali dokrútky, kde sme sa stretli s mentormi, tanečníkom a speváčkou, čo diváci mohli vidieť pred každým naším vystúpením. V nedeľu a pondelok sme mali tanečný a spevácky tréning, v utorok sme už skúšali v Inchebe, tam sa robil aj výťah, ktorý sa mi páčil najviac.

Prezraď, je ten výťah ozajstný?

– Áno je. Veľa ľudí sa ma pýtalo, či ten výťah skutočne ide do hora. Naozaj nás vyviezol (smiech). Ale keď som do neho vstúpil a viezol ma na pódium, vtedy som si uvedomil, čo ma čaká. Tá zodpovednosť, že nesmiem zabudnúť slová, choreografiu a hlavne to, že keď sa výťah otvorí, predo mnou je plné hľadisko a bude ma vidieť celé Slovensko, dokonca aj v Čechách.

Na chvíľu som ťa zo zvedavosti prerušila. Môžeme pokračovať, čo čakalo deti po utorku?

– V stredu sme v Inchebe mali kamerové, zvukové a kostýmové skúšky, vo štvrtok sa celý deň točila epizóda. V piatok sme dostali od režiséra pieseň do ďalšieho kola, a tak to išlo dookola, čiže na naučenie piesne a choreografie sme mali v podstate len dva dni. Bolo to náročné, s maminou sme sa museli na 5,5 týždňa presťahovať do Bratislavy. Každá skúška, fotenie či dokrútky boli na iných miestach Bratislavy, čiže sme sa museli presúvať autom v priebehu dňa na viaceré miesta. Ale mamina je skúsený šofér, jazdila po Bratislave, ako keby tam žila celý život.

Zažili ste krásne a nezabudnuteľné chvíle, ale zrejme i veľmi náročné… S maminou ste mali aj svoje povinnosti, v práci, v škole...

– Áno, bolo to aj ťažké, ale vôbec neľutujem. Spoznal som kamarátov, nových ľudí, mentorov, boli sme ako jedna veľká rodina. Plniť som si však musel aj povinnosti. Som veľmi rád, že pani riaditeľka mojej školy mi umožnila zúčastniť sa na tejto šou, po večeroch som musel robiť úlohy, prepisovať poznámky a tiež sa aj niečo poučiť, aby som po návrate z Bratislavy nemal toho veľa. Niekedy sme sa s maminou učili večer o deviatej, keďže cez deň sme mali povinnosti v rámci šou. Museli sme toho veľa postíhať. Veľmi mi pomohla aj moja mentorka – herečka Janka Kovalčíková, ktorá sa mi venovala z hereckého hľadiska. Sadli sme si po každej stránke, bola veselá, vtipná a veľa sme sa nasmiali.

Na televíznej obrazovke sme mohli vidieť, aká ste skvelá detská partia. Navzájom ste sa podporovali a držali si prsty pri každom vystúpení...

– Sadli sme si od prvého dňa, skamarátili sa a prežívali sme spolu naozaj všetko. Úspechy, únavu, spoločné chvíle. Nevládla medzi nami žiadna rivalita a aj dnes sme v kontakte skoro každý deň. Musím povedať, že všetci moji kamaráti v šou si zaslúžia veľký obdiv a každý jeden je pre mňa víťazom. Aj keď sa už šou skončila, ešte stále v Bratislave natáčame pre Nadáciu Markíza. Diváci nás budú môcť vidieť vo štvrtok 2. decembra v Teleráne od 6.00 do 8.30.

Ktorá zo speváckych úloh sa ti najviac páčila?

– Pravdou je, že sme si nemohli vybrať ani jednu pieseň, ktorú by sme mohli spievať, alebo, ktorá sa páči nám. Všetky pre nás vyberal režisér. Ja som ale vďačný za výber piesne od Mira Žbirku – Biely kvet. Vlastne, keď odvysielali druhú epizódu, kde som ju spieval, dva dni na to Meky zomrel. Ja som hrdý na to, že som spieval pieseň skvelého umelca. Bolo to také malé memento. V tretej epizóde som spieval pieseň Human od Rag'n'Bone Man, s ktorou som skončil na druhom mieste.

Polovicou úspechu všetkých detí boli aj rodičia, ktorí vás celý čas podporovali a ako sme mali možnosť vidieť, od dojatia sa neubránili slzám...

– Som veľmi rád, že na každom mojom vystúpení, ale aj pri nácvikoch ma podporovali, za čo som im naozaj vďačný, bez nich by som to nezvládol. Hlavne mamina stála pri mne aj v tých ťažkých chvíľach, kedy som už nevládal, učila sa so mnou piesne, väčšinou tie anglické. Robila so mnou úlohy a to musím povedať, že ešte každý deň poobede z Bratislavy dištančne učila svojich žiakov zo ZUŠ. Ocino dochádzal za nami vždy na natáčanie, keďže aj on musel pracovať. No podporovala ma celá rodina, moji bratia, staré mamy, kamaráti zo ZUŠ-ky Sliač s pani riaditeľkou, spolužiaci zo ZŠ, ktorí boli tiež na natáčaní. Za podporu ďakujem aj ZUŠ Brezno a všetkým, ktorí mi držali prsty.

Ondrik, klobúk dole za to, čo si všetko, samozrejme aj s podporou tvojich najbližších, dokázal. Prajem ti, aby si svoj talent mohol rozvíjať plným priehrštím, nech ti to tak spieva aj naďalej a nech sa stále tak pekne usmievaš...

– Ďakujem krásne. Na záver by som chcel ešte všetkým deťom odkázať. Nebojte sa výziev, ak budete mať možnosť, choďte do toho. Je to síce náročné, ale okrem povinností a zodpovednosti zažijete kopec srandy, spoznáte nových ľudí a navždy vám ostanú spomienky na takéto chvíle. 

 

autor článku : Monika Dolňanová | foto: M.P.


Novinkyviac

16.04.2024 17:23:47 Mesto Brezno

Brezno sa prispôsobuje zmene klímy. Aktívne, systematicky a zodpovedne

Efektívnymi projektovými opatreniami za takmer jeden a pol milióna eur, ktoré sa Breznu podarilo zrealizovať v ...

15.04.2024 15:29:07 Mesto Brezno

Technické služby už začali s prvým jarným kosením, pri práci im pomáhajú aj stroje

Technické služby sa naplno venujú úprave zelene v meste a o niečo skôr, ako po minulé ...

15.04.2024 15:26:57 Mesto Brezno

Miestny klub Spoločnosti M. R. Štefánika v Brezne patrí medzi najaktívnejšie v rámci Slovenska

Členovia Miestneho klubu Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika v Brezne sa stretli na jarnej členskej schôdzi. Súčasťou ...

09.04.2024 16:05:21 Kultúra a šport

Paľo Habera a skupina Team to v júni v breznianskej Aréne poriadne rozprúdia

Neskutočná energia, najväčšie hity, jedinečná atmosféra a fantastický výkon! To všetko môžete zažiť v Aréne 26. ...

09.04.2024 16:03:19 Mesto Brezno

Samosprávy regiónu Horehronie hodnotili vlaňajší rok

Dňa 25. marca sa uskutočnil snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia na Táľoch. Primátor, starostovia ...

09.04.2024 16:01:41 Mesto Brezno

Od mája zaparkuje na Nálepkovej ulici viac vozidiel

Hneď po Veľkej noci sa Technické služby Brezno pustili do výstavby nových odstavných plôch. Celkovo 13 ...

08.04.2024 15:08:01 Mesto Brezno

V základných školách v Brezne slávnostne zapísali 215 budúcich prváčikov

Minulú stredu sa uskutočnil slávnostný zápis detí do prvého ročníka pre školský rok 2024/2025. Budúcich školákov ...

08.04.2024 15:06:57 Mesto Brezno

Novým prezidentom Slovenskej republiky bude Peter Pellegrini. Podporili ho aj na Horehroní

Rozhodujúce kolo volieb prezidenta Slovenskej republiky vyhral Peter Pellegrini so ziskom 53,12 percenta hlasov. Ivan Korčok ...

08.04.2024 15:05:00 Mesto Brezno

Novovybudovanou kompostárňou sa zmení systém separácie odpadov

Breznianska samospráva úspešne pokračuje vo výstavbe novej kompostárne s modernými technológiami. Práce ukončí v júni tohto roku. ...

02.04.2024 15:52:35 Mesto Brezno

Zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Brezne

Poslanci vzali na vedomie úpravu dvoch všeobecne záväzných nariadení, okrem iného rokovali aj o návrhu na ...

02.04.2024 15:51:36 Mesto Brezno

Nová dotačná výzva má podporiť rozvoj občianskej vybavenosti a služieb v okrese Brezno

V posledný marcový štvrtok minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši spolu so štátnym tajomníkom ...

26.03.2024 15:42:49 Mesto Brezno

V historickom sade na Banisku sadili budúcnosť

Nadácia Ekopolis vo svojej jarnej výzve grantového programu Sadíme budúcnosť prerozdelila takmer 28 tisíc eur. Jedným ...

25.03.2024 15:13:42 Mesto Brezno

Na Ulici Hronská v Brezne asfaltovali cestu a chodník

V rámci skvalitnenia dopravnej infraštruktúry breznianska samospráva pokračuje v ďalšej oprave miestnych komunikácií. Minulý týždeň asfaltovali cestu ...

25.03.2024 15:12:53 Mesto Brezno

Do druhého kola prezidentských volieb v sobotu 6. apríla postupujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini

V okrese Brezno k volebným urnám pristúpilo 49,41 % voličov, priamo v meste 48,60 %. Vyjadriť ...

18.03.2024 16:36:37 Mesto Brezno

V Bujakove historicky prvýkrát vyniesli Morenu

V miestnej časti Brezna - Bujakove po prvýkrát v histórii vítali jar starým slovanským zvykom. Deň ...