BREZNO. Vzhľadom na dlhodobo priaznivú epidemiologickú situáciu v regióne, vedenie nemocnice informuje verejnosť, že od pondelka 11. mája dáva do plnej prevádzky, v rozsahu ako pred vypuknutím epidémie koronavírusu, celú svoju ambulantnú a ústavnú lôžkovú i nelôžkovú činnosť. Vedenie nemocnice však verejnosť prosí o dodržiavanie zavedených epidemiologických opatrení, predovšetkým nosenie rúšok, hygienu rúk a dodržiavanie vzájomných odstupov. V nemocnici sa zatiaľ, napriek viac než 45-tim realizovaným testom, nevyskytol nijaký pozitívny prípad ochorenia Covid-19. Nemocničné priestory sa pravidelne a vo zvýšenej miere dezinfikujú. Taktiež za zvýšených protiepidemických opatrení sa opätovne povoľuje prítomnosť otca (1 sprevádzajúcej osoby) pri pôrode.
Od pondelka 4. mája sa už realizujú plánované operačné výkony.
(KV)
foto : archív HH