Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Kino Mostár opäť ponúka filmový zážitok

Zverejnené: 08.06.2020 08:04:17
obr: Kino Mostár opäť ponúka filmový zážitok

Minulý týždeň sa uvoľnilo viacero ďalších protiepidemických opatrení. V Brezne je už otvorené kino či mestská športová hala. Verejnosť sa môže tešiť aj na kultúrne leto, divadielka pre deti či premietanie pod holým nebom. Informácie o podujatiach prinesieme postupne.

 

BREZNO. Povinnosť nosiť rúška vonku a na hromadných podujatiach sa skrátilo na vzdialenosť do dvoch metrov, vnútri je povinné ich nosiť.

 

Premietnu filmy, ktoré nestihli pred vypuknutím pandémie

V rámci uvoľnenia ďalších opatrení otvoria v Brezne kino, pričom mesto filmový zážitok prinesie už 11. júna. Tešiť sa môžete na úchvatný príbeh o priateľstve jedného výnimočného psa a dobrodruha v podaní Harrisona Forda Volanie divočiny. Ako uviedla referentka kultúry Bibiana Berčíková, premietnu filmy, ktoré nestihli pred vypuknutím pandémie. „Vin Diesel ako nezničiteľný supervojak sa 12. júna predstaví v akčnej novinke Bloodshot. Pre veľký záujem 13. júna prinesieme aj najúspešnejší slovenský film Sviňa či 14. júna veľký príbeh o malých ženách. Detičky sa 13. júna môžu tešiť na animovanú komédiu, ktorá ich zavedie do sveta fantázie a 14. júna na premiérovú novinku Mosley, kde postavu hlavného hrdinu nadaboval Juraj Kemka."

 

V júni  premietnu aj filmové novinky Takmer dokonalé tajomstvá, Lessie sa vracia, 3Bobule a iné. Stále platí dodržiavanie opatrení, a to šachovnicové sedenie, dezinfekcia pred vstupom a prekrytie dýchacích ciest.

 

Zľavy ostávajú v platnosti

Breznianske kino Mostár bude premietať v tradičnom čase, a to od štvrtka do nedele  o 19.00,  pre deti v sobotu a v nedeľu o 16.00.  „V mesiacoch júl a august prinesieme menšiu zmenu v premietaní, o ktorej budeme čoskoro informovať."

 

Vstupné do breznianskeho kina Mostár je nezmenené, cena je 5,50 eura, zľavy pre deti do 12 rokov, študentov do 26 rokov, ZŤP a seniorov nad 65 rokov ostávaju v platnosti.

 

Momentálne pred mestským domom kultúry Technické služby realizujú kompletnú rekonštrukciu chodníka a vstupnej plochy, v rámci ktorej dôjde k výmene poškodených obrubníkov pri ceste na Švermovej ulici a starý asfalt nahradí zámková dlažba. Predbežne by práce mali byť hotové do konca júna, za obmedzenia sa mesto ospravedlňuje.

 

Pozitivnou správou je, že v letných dňoch sa uskutoční Breznianske kultúrne leto, nedeľné divadielka či premietanie pod holým nebom. Bližšie informácie prinesieme v jednom z ďalších čísiel.

V Brezne sprístupnili aj mestskú športovú halu

Od 10. júna sú povolené hromadné podujatia do 500 osôb, od 1. júla do konca roka to má byť 1000 osôb. Na kultúrnych podujatiach umelci nemusia mať test, zaviedlo sa šachovnicové sedenie namiesto odstupu dvoch metrov, týka sa to aj zhromažďovania sa v kostoloch.

 

Takisto je možné otvoriť všetky vnútorné športoviská, prírodné i umelé kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína a vnútorné priestory zoo a botanických záhrad.

V Brezne už sprístupnili mestskú športovú halu na Mazorníkove, a to v hodinách od 14.00 do 20.00. Pravidlá mestskej športovej haly z prevádzkového poriadku a cenník nájdete na webovej stránke https://tsbrezno.sk/mestska-sportova-hala-brezno. Dlhodobé rezervácie športovej haly si nahláste na e-mailovej adrese: michal.martinik@tsbrezno.sk

 

Minimálna rozlohová plocha vo vnútorných prevádzkach na jedného zákazníka je namiesto 15 m2 určená na 10 m2. V prípade taxíkov sa taktiež zmenila povinnosť mať fóliou oddelené zadné sedadlá: funguje to na báze dobrovoľnosti.

 

Zrušili otváracie hodiny pre seniorov

V rámci uvoľnenia opatrení sa tiež zrušilo časové obmedzenie pre prevádzky verejného stravovania, zmenil sa aj počet ľudí za stolom vonku i vnútri.

 

Zrušili sa tiež špeciálne otváracie hodiny pre dôchodcov. Zmeny sa dotkli aj denných stacionárov, ktoré sú otvorené pre obyvateľov do 62 rokov. V rámci ubytovacích služieb sa zrušili  24-hodinové odstupy a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe.

 

autor článku : Monika Dolňanová| foto : MsÚ


Novinkyviac

30.01.2023 14:27:48 Mesto Brezno

Technické služby aj vlani zrealizovali veľa dobrých vecí prospešných pre mesto a jeho obyvateľov

Technické služby Brezno bilancujú. Vlani zvládli zrealizovať všetky stanovené výzvy, ako i plnohodnotne poskytnúť služby obyvateľom mesta. ...

30.01.2023 14:27:07 Mesto Brezno

Spomienkovými oslavami si uctili pamiatku tých, ktorí položili život za našu slobodu

Tridsiaty prvý január 1945 sa stal pamätným a dôležitým dátumom pre obyvateľov Brezna, ktorí s radosťou vítali slobodu ...

30.01.2023 14:26:09 Mesto Brezno

V Brezne ocenili osobnosti mesta za rok 2022

Primátor Brezna ocenil osobnosti mesta za rok 2022. Na slávnostnom mestskom zastupiteľstve vo veľkej sále hotela ...

30.01.2023 14:25:05 Mesto Brezno

V hoteli Ďumbier kompletne renovujú izby

Mesto Brezno pokračuje v rekonštrukcii hotela Ďumbier. Po obnove fasády, strechy, žľabov, výmene okien, prišla na rad ...

30.01.2023 14:23:47 Mesto Brezno

Michaela Padúchová zo Športového streleckého klubu Brezno dosiahla nový slovenský rekord

Veľkolepý úspech zaznamenala v Holíči pretekárka Športového streleckého klubu Brezno Michaela Padúchová. S výkonom 424,4 bodu v disciplíne vzduchová ...

30.01.2023 14:20:04 Mesto Brezno

Mestský dom kultúry má dostať nový šat. Do užšieho kola súťaže postúpili štyri architektonické návrhy

Mesto Brezno vlani na konci roka vyhlásilo súťaž na spracovanie architektonického návrhu rekonštrukcie mestského domu kultúry. ...

25.01.2023 10:26:39 Mesto Brezno

Sabína Špániková: Baví ma posúvanie vlastných limitov

Má iba 15 rokov a už je slovenskou juniorskou šampiónkou v plávaní. Počas Európskeho olympijského festivalu mládeže ...

23.01.2023 10:35:33 Mesto Brezno

Jedným z krokov zlepšenia parkovacej politiky v meste je postupné znižovanie vyhradených parkovacích miest

Napriek tomu, že mesto Brezno každý rok rozširuje parkovacie miesta, stále je ich nedostatok. Z dôvodu lepšej ...

23.01.2023 10:34:34 Mesto Brezno

Referendum o zmene Ústavy SR je neplatné. V okrese Brezno bola účasť voličov necelých 32 percent

Na Slovensku sa v sobotu 21. januára konalo deviate referendum v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Týkalo sa zmeny ...

23.01.2023 10:33:38 Mesto Brezno

Priznanie k dani z nehnuteľnosti treba podať do konca januára

Mesto Brezno upozorňuje občanov, že do 31. januára treba podať priznanie k dani z nehnuteľnosti – pozemky, stavby, ...

23.01.2023 10:32:26 Mesto Brezno

Podporte petíciu za záchranu nemocnice v Brezne a jej zaradenie do II. úrovne

Tento týždeň v Brezne spúšťajú petíciu za zachovanie Nemocnice s poliklinikou Brezno, n. o., v celom jej doterajšom rozsahu ...

23.01.2023 10:31:31 Mesto Brezno

Prevádzka klziska na námestí už skončila

Radosť do Brezna prinieslo klzisko na námestí, ktoré fungovalo od polovice decembra. Jeho prevádzka už skončila, ...