Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Kino Mostár opäť ponúka filmový zážitok

Zverejnené: 08.06.2020 08:04:17
obr: Kino Mostár opäť ponúka filmový zážitok

Minulý týždeň sa uvoľnilo viacero ďalších protiepidemických opatrení. V Brezne je už otvorené kino či mestská športová hala. Verejnosť sa môže tešiť aj na kultúrne leto, divadielka pre deti či premietanie pod holým nebom. Informácie o podujatiach prinesieme postupne.

 

BREZNO. Povinnosť nosiť rúška vonku a na hromadných podujatiach sa skrátilo na vzdialenosť do dvoch metrov, vnútri je povinné ich nosiť.

 

Premietnu filmy, ktoré nestihli pred vypuknutím pandémie

V rámci uvoľnenia ďalších opatrení otvoria v Brezne kino, pričom mesto filmový zážitok prinesie už 11. júna. Tešiť sa môžete na úchvatný príbeh o priateľstve jedného výnimočného psa a dobrodruha v podaní Harrisona Forda Volanie divočiny. Ako uviedla referentka kultúry Bibiana Berčíková, premietnu filmy, ktoré nestihli pred vypuknutím pandémie. „Vin Diesel ako nezničiteľný supervojak sa 12. júna predstaví v akčnej novinke Bloodshot. Pre veľký záujem 13. júna prinesieme aj najúspešnejší slovenský film Sviňa či 14. júna veľký príbeh o malých ženách. Detičky sa 13. júna môžu tešiť na animovanú komédiu, ktorá ich zavedie do sveta fantázie a 14. júna na premiérovú novinku Mosley, kde postavu hlavného hrdinu nadaboval Juraj Kemka."

 

V júni  premietnu aj filmové novinky Takmer dokonalé tajomstvá, Lessie sa vracia, 3Bobule a iné. Stále platí dodržiavanie opatrení, a to šachovnicové sedenie, dezinfekcia pred vstupom a prekrytie dýchacích ciest.

 

Zľavy ostávajú v platnosti

Breznianske kino Mostár bude premietať v tradičnom čase, a to od štvrtka do nedele  o 19.00,  pre deti v sobotu a v nedeľu o 16.00.  „V mesiacoch júl a august prinesieme menšiu zmenu v premietaní, o ktorej budeme čoskoro informovať."

 

Vstupné do breznianskeho kina Mostár je nezmenené, cena je 5,50 eura, zľavy pre deti do 12 rokov, študentov do 26 rokov, ZŤP a seniorov nad 65 rokov ostávaju v platnosti.

 

Momentálne pred mestským domom kultúry Technické služby realizujú kompletnú rekonštrukciu chodníka a vstupnej plochy, v rámci ktorej dôjde k výmene poškodených obrubníkov pri ceste na Švermovej ulici a starý asfalt nahradí zámková dlažba. Predbežne by práce mali byť hotové do konca júna, za obmedzenia sa mesto ospravedlňuje.

 

Pozitivnou správou je, že v letných dňoch sa uskutoční Breznianske kultúrne leto, nedeľné divadielka či premietanie pod holým nebom. Bližšie informácie prinesieme v jednom z ďalších čísiel.

V Brezne sprístupnili aj mestskú športovú halu

Od 10. júna sú povolené hromadné podujatia do 500 osôb, od 1. júla do konca roka to má byť 1000 osôb. Na kultúrnych podujatiach umelci nemusia mať test, zaviedlo sa šachovnicové sedenie namiesto odstupu dvoch metrov, týka sa to aj zhromažďovania sa v kostoloch.

 

Takisto je možné otvoriť všetky vnútorné športoviská, prírodné i umelé kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína a vnútorné priestory zoo a botanických záhrad.

V Brezne už sprístupnili mestskú športovú halu na Mazorníkove, a to v hodinách od 14.00 do 20.00. Pravidlá mestskej športovej haly z prevádzkového poriadku a cenník nájdete na webovej stránke https://tsbrezno.sk/mestska-sportova-hala-brezno. Dlhodobé rezervácie športovej haly si nahláste na e-mailovej adrese: michal.martinik@tsbrezno.sk

 

Minimálna rozlohová plocha vo vnútorných prevádzkach na jedného zákazníka je namiesto 15 m2 určená na 10 m2. V prípade taxíkov sa taktiež zmenila povinnosť mať fóliou oddelené zadné sedadlá: funguje to na báze dobrovoľnosti.

 

Zrušili otváracie hodiny pre seniorov

V rámci uvoľnenia opatrení sa tiež zrušilo časové obmedzenie pre prevádzky verejného stravovania, zmenil sa aj počet ľudí za stolom vonku i vnútri.

 

Zrušili sa tiež špeciálne otváracie hodiny pre dôchodcov. Zmeny sa dotkli aj denných stacionárov, ktoré sú otvorené pre obyvateľov do 62 rokov. V rámci ubytovacích služieb sa zrušili  24-hodinové odstupy a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe.

 

autor článku : Monika Dolňanová| foto : MsÚ


Novinkyviac

06.06.2023 14:45:17 Kultúra a šport

Medzi deti prišli medvedík MiOli s kamarátmi či Dorotka z Fidorkova

    Pri príležitosti sviatku Medzinárodného dňa detí mesto  venovalo ratolestiam krásny darček. Ponúklo im hudobno-tanečné ...

06.06.2023 14:42:49 Kultúra a šport

Na folklórnu nôtu to roztočilo Šťastné detstvo

   V piatok popoludní námestie ožilo folklórom. Súboristi zo Šťastného detstva ponúkli nádherný program, v ktorom ukázali, ...

06.06.2023 14:41:48 Mesto Brezno

Námestie pre mladých

    V Brezne to poriadne žilo aj v piatok dopoludnia. Žiaci a študenti sedenie v školských laviciach vymenili ...

06.06.2023 14:41:14 Kultúra a šport

Po roku pódium opäť aspoň patrilo aj najlepším športovcom Brezna

    Životné príbehy a dosiahnuté výsledky športovcov sú  inšpiráciou pre najmenších, ktorí o svojej budúcej ...

06.06.2023 14:39:15 Kultúra a šport

Ďakovné listy si prevzali aj jubilujúce kultúrne telesá

    Za všetku radosť a potešenie, ktorú pravidelne rozdávajú, si zaslúžili aplauz pred zaplneným námestím aj ...

06.06.2023 14:38:25 Mesto Brezno

V evanjelickom kostole posvätili opravené zvony, svietniky a do života uviedli nový zborový erb

    Dni mesta oficiálne skončili v sobotu, na druhý deň ráno sa však konala veľká slávnosť ...

06.06.2023 14:37:33 Mesto Brezno

Na mestských oslavách privítali aj delegácie zo zahraničia

   Zástupcovia družobných miest patria k neodmysliteľnej súčasti Dní mesta, pretože im dodávajú medzinárodný význam a ...

06.06.2023 14:36:21 Mesto Brezno

Námestie praskalo vo švíkoch. Hrali Heľenine oči, Kali, Piešová, Ščamba a Čerešenky, Duchoňovci a Hammel

    Brezňania oslávili dni mesta tak, ako sa patrí. Na námestí to poriadne žilo hudbou, ...

29.05.2023 15:19:40 Mesto Brezno

Fontána v Margitinom parku je už spustená

  BREZNO. Fontány v meste sú nielen príjemnými estetickými prvkami, ktoré dotvárajú mestskú atmosféru, ale zároveň plnia ...

29.05.2023 15:19:03 Mesto Brezno

Niekto si dovolil odcudziť vysadené stromy

  BREZNO. Technické služby sa snažia skrášliť verejné priestranstvá intenzívnou výsadbou okrasných kvetov a drevín. Výsledný efekt ...

29.05.2023 15:17:07 Mesto Brezno

Mestský mládežnícky parlament opäť naberá na obrátkach a vracia sa do dobrých koľají

    Kolektív mladých ľudí sa spojil pre dobrú vec, radi trávia svoj voľný čas dobrovoľníckymi ...

29.05.2023 15:16:37 Mesto Brezno

Deň rodiny a školy na Mazorníkove

    Skvelý program, príjemná spoločnosť, kopec zábavy, ukážky výroby tradičných produktov či rôzne pochúťky – ...