Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

!!!ZRUŠENÉ!!! -KRNAČKY 2024 - 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Medzinárodné preteky na krňačkách

Dovoľte, aby sme Vás informovali, že plánované podujatie Medzinárodné preteky na krnačkách, ktoré sa mali konať 24. 2. 2024 v stredisku JASNÁ, Chopok - juh, sa z dôvodu nepriaznivých poveternostných  a snehových  podmienok NEUSKUTOČNÍ.
 
Za vzniknutú situáciu sa veľmi ospravedlňujeme  a zároveň ďakujeme za pochopenie. 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Južné svahy Chopku pokoria pretekári nie len zo Slovenska, ale aj zo susedného Česka či Poľska.

Ľudové tradície našich predkov, chutné jedlo, energická hudba, tradičné kroje a pestrosť sprievodných aktivít sú zárukou veľkolepej zábavy. Preteky na krňačkách sú v prvom rade zábavným i adrenalínovým zážitkom ako pre pretekárov, tak aj pre divákov. Nechajte sa zlákať týmto tradičným podujatím aj vy a strávte deň v krásnom horskom prostredí pri povzbudzovaní krňačkových nadšencov zo Slovenska, Česka, Poľska i Nemecka. Práve pre nich bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. 

Toto podujatie, významné ako pre Jasnú i celý región, bude zahájené deň pred samotnými pretekmi, teda 23. februára 2024, a to otváracím ceremoniálom na breznianskom námestí. Pretekári, ale aj diváci sa môžu zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov. Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia na modernú i ľudovú nôtu.