Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro
fond podpora športu

Svätojánska noc plná hudby

Hudobný festival SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY známy čarovnou a magickou atmosférou už po 13-krát otvorí svoje brány pre milovníkov kvalitnej muziky a nefalšovanej festivalovej atmosféry!

 

V krásnom nízkotatranskom prostredí horehronskej obce Pohorelá sa toto leto v úvode festivalu pre tých najmenších účastníkov predstaví profesionálne nezávislé Divadlo SpozaVoza s ich inscenáciou s názvom ˝Vesmíro˝. V rámci programového naplnenia sme si pre Vás tento ro(c)k pripravili vcelku nový priestor s názvom MNV_ROOM, kde si budete môcť počas dňa vypočuť rôzne zaujímavé prednášky. O tie sa postará občianske združenie Coburgovci na Slovensku, ktoré je známe svojou činnosťou mapovania lokálnej histórie spätej s rodom Coburgovcov.

 

Hudobnú časť festivalu odštartujú zástupcovia domácej hudobnej scény, kapely DRUHÝ DYCH a Reku Synku, bez ktorých si festival už ani nevieme predstaviť! Banskobystrickú muzikantskú školu v rámci festivalového programu bude zastupovať „nováčik“ na slovenskej alternatívno-rockovej scéne Eltain Fromthemoon! Fanúšikovia nefalšovaného folklóru sa môžu tešiť na vystúpenie ľudovej hudby MUZIČKA obohatené o „pohorelský tanečný dom“ v podaní lektorov, manželov Hrabovských s hudobným hosťom Pohoreľskými chlopmi. Po nich na pódium vybehne mladá rock ’n’ rollová krv v podaní skupiny The AnyOne z Bratislavy! V rámci festivalového programu si na svoje prídu aj fanúšikovia tvrdšej muziky, ktorých jednoznačne poteší metalová kapela NoControl! Najväčším lákadlom a hlavným headlinerom festivalu bude bezpochyby spišskonovoveská skupina Smola a Hrušky, ktorá sa na festivale Svätojánska noc plná hudby v Pohorelej predstaví už po 7-krát! Vyvrcholenie festivalu bude patriť bratislavskej recesistickej formácií Old Shatterband, ktorá na záver podujatia rozpúta nekontrolované country šialenstvo a nad ránom roztancuje úplne, že každého z Vás!…

 

Oslávte príchod letného slnovratu na Horehroní, počas magického hudobného festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY 2024! Tešíme sa na Vás v areáli prírodného amfiteátra horehronskej obce Pohorelá, v tradičnom období pálenia jánskych ohňov.

 

Vstupenky dostupné tu: https://tootoot.fm/sk/events/656f818ba2ec3d0b400981ff