V prvý októbrový piatok sa v synagóge konala slávnostná vernisáž výstavy obrazov výtvarníčky Lenky Slniečkovej.
BREZNO. V poradí ide už o päťdesiatu výstavu obrazov vždy usmiatej umelkyne s veľkým srdcom. Ako sama uvádza, už 20 rokov prepája zdravie a umenie, alternatívne prístupy k zdraviu, arteterapiu, psychológiu farieb, enkaustiku, krásu a estetiku. Lenka Slniečková žije šťastný, zdravý a tvorivý život podľa svojich predstáv. „Jednoducho žijem život chutne, voňavo a s radosťou,“ vyznáva sa autorka.
Tvorbu výtvarníčky si môžu záujemcovia pozrieť v synagóge, len sa treba poponáhľať, trvá do 10. októbra. Výstava obrazov s výstižným názvom Zlatá symfónia farieb – 50 odleskov slnka je sprístupnená v dňoch: pondelok: 10.00 – 12.00, 15.00 – 17.00, streda: 11.00 – 13.00, piatok: 10.00 – 12.00, 15.00 – 17.00.
autor: MD / foto: M. B.