Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro

CESTOU NECESTOU

Cestovateľský festival

Tešiť sa môžeš na 16 mesačnú cestu v sedle bicykla a 20 000km naprieč Andami. Pre priaznivcov totálnej divočiny je pripravená nespútaná Kamčatka, ale aj československá expedícia 2018 na dvoch Patroloch do Maroka.

18:00 Peter Perešíni - Bike-it-yourself Južná Amerika – 20000km naprieč Andami
Po skončení svojho PhD štúdia som sa rozhodol skoncovať s pracovným životom a radšej sadnúť na bicykel a spoznávať svet. A tak ani neviem ako som sa ocitol v Ushuai, údajne najjužnejšom mestečku sveta odkiaľ som sa nasledujúcich 16 mesiacov postupne prepracovával smerom na sever až do Kolumbie. Že mi to trvalo dlho? Nuž, na trase sa podpísala moja tendencia hľadať najvyššie priechodné cesty v okolí a Andy sa nemajú čoho hanbiť v tomto smere...

19:15 - 19:30 prestávka

19:30 Slavomír Pačuta - Kamčatka
Krajina ohňa a ľadu. Miesto, o ktorom ani samotní Rusi veľa nevedia. Bez cestovky, bez sprievodcu, iba s palcom hore v tesnom kontakte s domácimi obyvateľmi na poloostrove vzdialenom 10 časových pásiem.

20:30 - 20:40 prestávka

20:40 Michal Mihál a Natália Luptáková - Československá Expedícia Maroko na dvoch Patroloch 2018
O tom ako 7 členná posádka na dvoch starých Patroloch prešla Maroko. Výstup na najvyšší vrch Arabského sveta. Preplnené úzke uličky starých miest, ale aj o tom ako sme kvôli rieke nemohli prejsť Saharu.

Vstupné:
- 6 € predpredaj
- 7 € na mieste (ak kapacita dovolí)
- 5 € na poslednú prezentáciu na mieste