Vitajte na Horehroní

Vitajte v Brezne

euro

Upozornenie polície: nedajte zlodejom šancu

Zverejnené: 02.12.2021

Polícia upozorňuje, nedajte zlodejom šancu

 

Rok ubehol rýchlo a je tu znovu čas vianočný, preto skôr ako sa vyberiete na vianočné nákupy Vám polícia dáva do pozornosti niekoľko odporúčaní:

 

  • chráňte si svoje osobné veci, doklady a peniaze. Doklady a peňaženku si nenechávajte na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vytiahnuť - v zadnom vrecku nohavíc, vo vrecku kabáta, na vrchu kabelky, alebo nákupnej tašky. Majte na pamäti, že vreckári často pracujú v skupinách, pri krádežiach využívajú deti a množstvo tlačiacich sa ľudí im uľahčuje „prácu“. Kabelku noste uzatvorenú, nikam ju neodkladajte a nikdy ich nenechávajte bez dozoru.
  • Pri nákupoch Vám odporúčame využívať možnosť platby platobnou kartou a nenosiť pri sebe väčšiu sumu peňazí. Ak máte pri sebe väčšiu hotovosť, majte peniaze rozdelené na menšie čiastky. Ak patríte k tým, čo potrebujú mať zapísaný PIN kód, nikdy ho nemajte uložený spolu s platobnou kartou.
  • Pri výbere hotovosti z bankomatu chráňte svoj PIN kód, aby ho okrem Vás nik iný nevidel. Ak Vám ukradli, alebo ste stratili platobnú kartu, neodkladne kontaktujte banku, aby kartu zablokovala a zabránila tak neoprávnenému výberu peňazí z Vášho účtu.
  • Stratu alebo krádež občianskeho preukazu nahláste na najbližší útvar Policajného zboru pre prípad jeho zneužitia.
  • Vo vozidlách nenechávajte cennejšie veci, doklady či peňaženku. Nákupy odkladajte do batožinového priestoru, aby nepútali pozornosť zlodejov.

                                                                                                             

 

Nedajte šancu zlodejom, aby mali pekné Vianoce za Vaše peniaze.

 

plk. Ing. Marek Ridzoň                                 

riaditeľ

Súbory na stiahnutie

vianocne-sviatky-horehronie-2021 PDF - dokument 245.11 kB